27/3 - 9:30 - Masterclass : Innovaties, Trends en Best Practices in Smeertechnisch Onderhoud

Smering is een kritisch maar vaak onderschat aspect van onderhoud, met een directe impact op de betrouwbaarheid, efficiëntie en levensduur van machines. Fouten in smeertechniek – zoals foute keuze van het smeermiddel, verkeerde dosering of gebrekkige opvolging – behoren tot de meest voorkomende oorzaken van stilstand en defecten. Tijdens deze Masterclass brengen we experten uit verschillende disciplines samen om de nieuwste ontwikkelingen, best practices en innovatieve oplossingen binnen smeertechnisch onderhoud te bespreken. De focus ligt op hoe bedrijven efficiënter kunnen smeren, kosten kunnen besparen en ongeplande stilstanden kunnen voorkomen door slimmer om te gaan met smeringsprocessen.

Deze interactieve sessie biedt onderhoudsprofessionals praktische inzichten en concrete strategieën om smering naar een hoger niveau te tillen.

Korte inhoud

  • Welkom en introductie van de deelnemers – Wim Vancauwenberghe – BEMAS
  • the lack of learning in lubrication maintenance eats strategy for breakfast – Pedro Viña – Vota
  • Vaak voorkomende problemen bij smering van tandwielkasten en hoe deze voorkomen – Harald Heyvaert – MGH
  • Datagedreven smeertechnisch onderhoud – Rienk Minderman – Van Meeuwen Lubrication
  • Het juiste smeervet, de juiste hoeveelheid, op het juiste moment dankzij een intelligente smeerpomp – Peter Van Geertruyen – Dexis Belgium
  • Correcte dosering van vetsmering dankzij online en manuele ultrasoonmeting – Bart De Moor – Ultrasound Solutions

Pedro Viña is een ervaren consultant bij Vota met meer dan 30 jaar ervaring in het oplossen van complexe problemen in roterende machines. Hij richt zich op het trainen van technisch talent in pomp-, asafdichtings- en smeertechnologie, en staat bekend om zijn pragmatische aanpak en creatieve “out-of-the-box” mindset.

Harald Heyvaert is de eigenaar van MGH, een bedrijf dat zich specialiseert in merkonafhankelijke totaaloplossingen voor zware elektromechanische aandrijfgroepen en tandwielkasten in de industrie.

Filip Verwaest is de Business Unit Manager Lubrication Belgium bij Van Meeuwen Lubrication, waar hij verantwoordelijk is voor de strategie en groei van de smeeractiviteiten in België. Hij heeft een sterke focus op het optimaliseren van smeerprocessen in diverse industrieën.

Peter Van Geertruyen is werkzaam als Business Expert Power Transmission and Motion Control bij Dexis Belgium, waar hij zijn expertise inzet op het gebied van vermogensoverdracht en bewegingscontrole.

Bart De Moor is actief in Business Development bij SDT Ultrasound Solutions, een bedrijf dat ultrageluidoplossingen biedt voor het monitoren van de gezondheid van fabrieken en het voorspellen van storingen.

Praktisch

  • Locatie: Conferentiezaal 1 in Hal 2
  • Tijdstip: do 27/3 van 9u30 tot Deelnemers kunnen al vanaf 9u00 binnenkomen, dus nog voor de opening van de beurs.